Jak powiększyć wnętrza za pomocą mebli?

Małe wnętrza nie są już traktowane jako ogromne wyzwanie aranżacyjne. Ich wykończenie wciąż wymaga oczywiście więcej uwagi, czasu i energii, jednak dostępność wielu funkcjonalnych rozwiązań niewyobrażalnie zwiększa nasze możliwości. I to do tego stopnia, że do optycznego powiększania wnętrz możemy wykorzystać dzisiaj nawet… meble! Jak to zrobić?

Jasne meble sposobem na większą przestrzeń

Nie od dziś wiadomo, że biały kolor nie ma sobie równych w wizualnym powiększaniu dostępnej przestrzeni. To właśnie biel jak żadna inna barwa potrafi rozjaśnić nasze wnętrza. Uporządkować je oraz wprowadzić do nich harmonię. Nie musimy stosować jej jednak wyłącznie na ścianach. Jeśli obawiamy się, że białe ściany zbyt szybko stracą swój śnieżny blask i będą wymagać kolejnego malowania, postawmy na białe meble. Od wielu sezonów cieszą się one ogromną popularnością, dlatego nie będziemy mieć problemów ze znalezieniem wymarzonego kompletu. Białe meble w niewielkich wnętrzach są po prostu bezkonkurencyjne. Zwłaszcza wtedy, gdy wybierzemy bryły lekkie i proste. Pasują ponadto do każdego pomieszczenia, dlatego możemy wykorzystać je w salonie, sypialni, łazience, kuchni, biurze, pokoju dziecka.

Białe meble są charakterystyczne w szczególności dla wnętrz nowoczesnych, skandynawskich i boho. Mogą występować w towarzystwie drewna, co nada całej kompozycji cieplejszego i bardziej wyrazistego charakteru. Gdy chcemy w maksymalny sposób wykorzystać potencjał białych mebli, wybierzmy wyposażenie z frontami w wysokim połysku. Lustrzany efekt i zdolność do odbijania światła sprawią, że nasze wnętrza będą o każdej porze dnia prezentować się zupełnie inaczej! Fronty wykończone w połysku świetnie wyglądają w szczególności w przestrzeniach nowoczesnych, minimalistycznych lub glamour.

Jeżeli szukamy jednak wyposażenia w skandynawskim stylu, zamiast połysku postawmy na klasyczny mat, który lepiej prezentuje się w takich aranżacjach. Matowe fronty zawsze możemy wzbogacić przeszkleniami, na przykład w witrynach lub kuchennych szafkach.

Gdy więc dostępna przestrzeń wymaga od nas zastosowania specjalnych rozwiązań, białe meble pomogą nadać jej pożądanej lekkości i wizualnie powiększyć o kilka metrów. Takiego efektu na pewno nie pozwolą uzyskać nam natomiast ciężkie, masywne bryły drewniane z dodatkowymi zdobieniami na frontach.

Wielofunkcyjne meble w małych pomieszczeniach

O funkcjonalności małych wnętrz nie przesądza wyłącznie biały kolor na meblach i ścianach, czy lustrzane powierzchnie. Będzie to również sam charakter, rodzaj posiadanego wyposażenia. Na szczególną uwagę zasługują w tym miejscu meble systemowe. Meble modułowe do salonu, sypialni, kuchni, czy pokoju dziecka, które pozwalają nam na więcej!

Są to ponadto wszystkie meble o zastosowaniu 2w1. Takie jak narożniki modułowe z funkcją spania i pojemnikiem na pościel, w którym możemy przechowywać kołdry, poduszki, prześcieradła lub innego rodzaju tekstylia. W małych wnętrzach doskonałym rozwiązaniem są również stoliki kawowe z dodatkowymi półkami, pojemne szafy nie tylko na ubrania, wielofunkcyjne regały, ławostoły, czy pufy z miejscem do przechowywania.

Dzięki tego typu meblom jesteśmy w stanie zaoszczędzić cenną przestrzeń, a także łatwiej utrzymać porządek. Im mniej przypadkowych przedmiotów znajduje się na widoku, tym nasze wnętrza prezentują się przestronniej i czyściej. Za sprawą wyposażenia z dodatkowym miejscem do przechowywania możemy osiągnąć właśnie takie efekty!