Czym różni się narożnik modułowy od zwykłego narożnika pokojowego?

Nieodłącznym elementem każdego pokoju dziennego są oczywiście meble wypoczynkowe. Obecnie wybór pada najczęściej na narożniki pokojowe, które gwarantują wyjątkowo komfortową przestrzeń do wypoczynku. Poza standardowymi narożnikami pokojowymi Twoja uwaga może skupić się jednak również na narożnikach modułowych. Co skrywa się dokładnie pod tą nazwą? Co różni zwykły, klasyczny narożnik do salonu od narożnika modułowego?

Klasyczne narożniki pokojowe do salonu

Czarny, skórzany narożnik pokojowy z pikowaniami. Zainteresowanie narożnikami pokojowymi stale rośnie i nie ma w tym absolutnie nic dziwnego. Są to idealne meble wypoczynkowe, zapewniające większą przestrzeń do relaksu, a w dodatku zachwycające swoim designem. Dzisiaj nie jest wyzwaniem znalezienie narożnika nawet do najmniejszego salonu. Nie ma przy tym znaczenia, w jakim stylu pragniesz go urządzić.

Najczęściej wybór pada na klasyczne, „gotowe” narożniki pokojowe, o określonych rozmiarach, pasujących do metrażu wnętrza, a także preferowanej stylistyce.

Producenci pozwalają tu jednak na pewne, drobne modyfikacje. Przeważnie oferują kilka wariantów tkaniny obiciowej, która może różnić się nie tylko kolorem, ale i rodzajem materiału. Kolejną z kwestii podlegających wyborowi jest ustawienie narożnika – w wersji lewo- lub prawostronnej oraz funkcja spania, która nie należy do standardu. I na tym z reguły kończą się Twoje możliwości. Nieco inaczej sytuacja wygląda natomiast, gdy mowa o meblach modułowych do salonu.

Narożnik modułowy – co to znaczy?

Narożnik modułowy to narożnik skrojony na miarę Twoich potrzeb. Mebel, który projektujesz tak naprawdę samodzielnie, z różnych gotowych modułów wchodzących w skład określonej kolekcji. W efekcie otrzymujesz bryłę o pożądanych rozmiarach i funkcjach, idealnie dopasowaną do dostępnego metrażu i swoich potrzeb.

Zestaw modułowy w przestrzeni publicznej. Serie modułowe nadają się doskonale przede wszystkim do tworzenia narożników XXL do przestronnych, otwartych salonów. Pomogą Ci ponadto urządzić mniejszy lub nieustawny pokój dzienny, do którego trudno jest ci znaleźć idealny narożnik spośród gotowych modeli.

Narożniki modułowe, tworzone z pojedynczych segmentów, pozwalają na m.in.:

  • uzyskanie bryły o preferowanym rozmiarze, nie tylko jednym, z góry określonym przez producenta,
  • utworzenie narożnika lewo- i prawostronnego, a ponadto w kształcie litery L lub U,
  • wzbogacenie mebla o dodatkowe funkcjonalności, takie jak funkcja relaksu, stoliki, wejścia USB,
  • wybór tkaniny obiciowej.

Możliwości narożników modułowych są zatem nieporównywalnie większe niż klasycznych mebli wypoczynkowych. Osoby potrzebujące spersonalizowanych rozwiązań, z pewnością nie przejdą dlatego obok nich obojętnie. Narożniki modułowe to najlepszy sposób na to, aby stworzyć w swoim salonie idealną przestrzeń wypoczynkową dla siebie, swoich krewnych i przyjaciół. Najczęściej to właśnie te serie oferują oryginalne, ciekawe udogodnienia w postaci wysuwanych podnóżków, skrytek, półek, czy specjalnych miejsc na napoje, co znacząco zwiększa komfort podczas relaksu. Klasyczne narożniki pokojowe ograniczają się natomiast z reguły do regulowanych zagłówków lub dodatkowych wałków lędźwiowych w wybranych modelach.