Komoda czy konsola?

Komoda czy konsola? Czy to pytanie jest w ogóle zasadne? Przecież meble te teoretycznie nie mają ze sobą zbyt wiele wspólnego. Kiedy warto zdecydować się na komodę, a kiedy na konsolę? Co będzie lepszym wyborem?

Komoda w aranżacji wnętrz

Masywna, rozbudowana, za sprawą licznych szafek, półek i szuflad przystosowana do przechowywania rozmaitych przedmiotów. Jeden z najbardziej uniwersalnych, wszechstronnych i praktycznych mebli modułowych do salonu i nie tylko w całym domu! Mowa oczywiście o komodzie. Nie sposób zaprzeczyć temu, że jest to zdecydowanie ten element wyposażenia, którego nie powinno zabraknąć w naszych wnętrzach. To właśnie komoda jest na tyle funkcjonalna, że może znaleźć się dosłownie w każdym pomieszczeniu! Komoda do sypialni? Komoda do pokoju dziennego? Komoda do pokoju dziecka? Komoda do biura? Komoda do przedpokoju? Nie ma problemu!

Drewniano-biała komoda na skośnych nóżkach, z dekoracjami. Komoda to idealny mebel do przechowywania najróżniejszych rzeczy. Od ubrań i tekstyliów, przez dokumenty, książki, elektronikę, ozdóbki i drobiazgi, po dziecięce zabawki. W komodzie można schować niemalże wszystko! Jeśli brakuje Ci miejsca w głównej szafie i zarazem nie masz już wolnej powierzchni na kolejną, alternatywą będzie właśnie komoda.

Obecnie jednak komoda to nie tylko mebel do przechowywania. To również mebel pełniący funkcję ozdobną, estetyczną, którą można skutecznie realizować, decydując się na jej odpowiednią dekorację. Jeśli komoda znajduje się w salonie, do jej przyozdobienia wykorzystaj m.in. lampę stołową, wazon z kwiatami, stylową tacę, czy większy plakat. Jeśli aranżujesz komodę w sypialni, w jej udekorowaniu pomoże Ci elegancka szkatułka na biżuterię, ulubiony perfum w gustownym flakoniku, czy świeca zapachowa.

Oczywiście wystarczającą ozdobą komody może być także… ona sama, a dokładniej jej forma. Stylizowane nóżki, frezowania na frontach, dekoracyjne uchwyty, mieszanka różnych struktur – wszystko to robi świetny efekt!

Konsola w aranżacji wnętrz

Patrząc na liczne zalety komód, może nasunąć się w takim razie pytanie o to, czy jest w ogóle sens interesować się konsolą? Czy w jakimś przypadku może okazać się ona lepszym wyborem? I tak i nie.

Zgrabna, drewniana komoda o minimalistycznym designie, z białym gramfonem.Konsola to przede wszystkim dekoracyjny element wnętrza. Czasami sprawdzająca się także jako mebel wielofunkcyjny. Nie dostarczy nam przestrzeni do przechowywania, poza ewentualnie niewielkimi szufladami, które pojawiają się w niektórych modelach. Konsole to meble o zdecydowanie lżejszej, zgrabniejszej formie i najczęściej bardziej osobliwym wyglądzie, choć nie jest to regułą. Konsole nie są również tak uniwersalne, jak komody. Pojawiają się najczęściej w przedpokojach, holach, czasami również salonach.

Konsola może pomóc Ci wypełnić pustą przestrzeń w tych wnętrzach, stając się jednocześnie ich ozdobą oraz miejscem na dodatkowe dekoracje. Do jej zaaranżowania wykorzystuje się przeważnie te same elementy, co w przypadku komód, a zatem kwiaty, posążki, obrazy, zdjęcia oraz wiele innych. Jeśli nie szukasz więc mebla do przechowywania, który pomieści kilka Twoich drobiazgów, a właśnie do upiększenia przestrzeni i jednocześnie wypełnienia nadmiaru pustego miejsca, konsola będzie bardzo dobrym wyborem!