Salon w kolorze czarno-białym to z jednej strony bardzo klasyczne, a z drugiej niesamowicie intrygujące połączenie. Mieszanka dwóch bazowych, uniwersalnych i ponadczasowych barw może zostać wykorzystana na wiele sposobów i w dodatku w przeróżnych aranżacjach – nowoczesnych, skandynawskich, retro, czy eleganckich. W jaki sposób urządzić więc salon w kultowej bieli i czerni?
Salon w kolorze czarno-białym o wielu twarzach
Salon w czerni i bieli nie jest rozwiązaniem tak oczywistym i opatrzonym, jak mogłoby się nam zdawać. Te kontrastowe zestawienie w zależności od wybranych dodatków, materiałów oraz innych barw przybierze całkowicie odmienne oblicza! O jego charakterze przesądzi również to, czy zdecydujemy się na dominację czerni z białymi akcentami, czy też sytuację odwrotną – biały salon i czarne dekoracje. W związku z tym, że zarówno biel, jak i czerń doskonale wyglądają w towarzystwie wielu innych kolorów i struktur, nasze możliwości są naprawdę ogromne!
Kontrastujące połączenie bieli i czerni z jednej strony jest pełne sprzeczności, z drugiej doskonale się uzupełnia. Jasna, porządkująca i świeża biel pozwoli nam zrównoważyć ciemne elementy we wnętrzach. Nada takiej aranżacji lekkości i delikatności. Czerń zadba natomiast o nutę tajemniczości, szyku i elegancji.
Kogo powinien zainteresować w takim razie salon w czerni i bieli? Urządzenie pokoju dziennego w czarno-białej odsłonie mogą rozważać zarówno osoby, które nie mają pomysłu na to, jakie kolory zastosować w tym wnętrzu, jak i te, które doceniają olbrzymi potencjał dwóch klasycznych barw.
Nowoczesny salon w bieli i czerni
Połączenie bieli i czerni to duet o minimalistycznym charakterze. Świetnie wpasowuje się dlatego we współczesne trendy. Pokój w bieli i czerni łatwo może uzyskać dzięki temu nowoczesny charakter. W takiej aranżacji warto wykorzystać przede wszystkim meble modułowe do salonu. Zarówno w matowym, jak i połyskującym wykończeniu frontów. Zestawienie tych barw w kolekcjach systemowych pojawia się wyjątkowo często, dlatego nie będziemy mieć problemu, aby znaleźć idealne do swojego wnętrza wyposażenie.
Jak może wyglądać nowoczesny salon w bieli i czerni? Przede wszystkim minimalistycznie, surowo. W takiej sytuacji jako barwę uzupełniającą warto wybrać jasny odcień szarości. Delikatnie ocieplający efekt zapewnią nam odpowiednie dodatki – miękki, duży dywan, efektowne obrazy, czy dekoracyjne figurki. Nowoczesny pokój dzienny to jednak nie tylko surowość i minimalizm. Wnętrze to może być również ciepłe, przytulne. Wystarczy, że szarości zamienimy na beże lub pastele, dodamy elementy drewna, bujną roślinność oraz tekstylia.
Skandynawski salon w bieli i czerni
Biel i czerń to również kolory, które możemy wykorzystać w salonie skandynawskim. W tym jednak przypadku o wiele lepiej zaprezentują się fronty matowe, a nie wykończone w połysku. Rekomendowanym rozwiązaniem będzie ponadto dominacja bieli z czarnymi dodatkami. Może być to m.in. czarny regał, stolik kawowy, lampion, lampa, czy biało-czarne tekstylia w skandynawskie wzory. Pamiętajmy, że w biało-czarnym salonie w skandynawskim stylu nie powinno zabraknąć naturalnych materiałów – drewna, juty, wikliny, lnu, wełny. Gdy będzie natomiast brakować nam innych kolorów, możemy zdecydować się na dodatki w postaci beżu, pasteli, żółci.
Elegancki salon w bieli i czerni
Kolejne oblicze salonu w kolorze czarno-białym to nadanie mu eleganckiego, luksusowego charakteru. Do tego zadania możemy wykorzystać zarówno meble o połyskującym wykończeniu, jak i matowym. W salonie w stylu glamour możemy pozwolić sobie także na dominację ciemnych kolorów. Pod żadnym pozorem nie zapomnijmy o dodatkach w postaci szklanych, bogatych żyrandoli, srebrnych świeczników, wazonów, doniczek na kwiaty, miękkich, ekskluzywnych tekstyliów. W eleganckich wnętrzach pożądane są ponadto naturalne kamienie szlachetne. Granitowa posadzka, czy marmurowy stolik błyskawicznie wprowadzą do wnętrza powiew luksusu!
Biało-czarny pokój dzienny w stylu glamour wzbogacą i ożywią kolory takie jak chrom, srebro, platyna, róż, fiolet. Elegancki wystrój salonu osiągniemy także, wybierając butelkową zieleń, złoto, miedź i beże.