Meble, które będą rosnąć razem z dzieckiem

Nie musimy przekonywać absolutnie żadnego rodzica do tego jak szybko rosną dzieci. Dzieje się to w ekspresowym tempie, dlatego też to naturalne, że może nam zdarzyć się, przegapić pewne momenty. Na przykład to, że smyk nie mieści się już w swoim łóżeczku lub jego biurko przedszkolne przestało spełniać swoją funkcję. Mamy jednak na to sposób – funkcjonalne meble, rosnące wraz z dzieckiem. O czym dokładnie mowa?

Dziecięce łóżeczka na lata

Łóżeczko dziecięce to bardzo ważny element wyposażenia pokoju każdego smyka. Klasyczne łóżeczka dla niemowlaków posiadają przede wszystkim stelaż z możliwością regulacji wysokości. W początkowych miesiącach życia dziecka powinien on zostać ustawiony wyżej, co ułatwi schylanie się i podnoszenie malucha. Później, gdy nasza pociecha zacznie samodzielnie wstawać, warto obniżyć go, aby zapewnić ciekawemu i ruchliwemu smykowi maksymalnie bezpieczne warunki.

To jednak nie koniec udogodnień, jakie będzie mieć łóżeczko rosnące wraz z dzieckiem. Bardzo wygodnym rozwiązaniem są tutaj modele, które pozwalają na usunięcie kilku szczebelków lub całego boku. Po co taka funkcjonalność? Przede wszystkim po to, aby nieco starsze dzieci mogły samodzielnie wchodzić do łóżeczka, czy też wygodnie siadać na jego brzegu, bez pomocy rodziców.

Nie możemy zapomnieć ponadto o innym rodzaju łóżek rosnących wraz z dzieckiem – meblach wyposażonych w rozsuwane stelaże. Tego typu łóżeczka świetnie sprawdzają się u dzieci kilkuletnich, które wyrosły już z łóżeczek niemowlęcych.

Biurka i stoliczki dla dzieci z regulowaną wysokością

Stoliczki oraz biurka towarzyszą dzieciom już od najmłodszych lat i są niezbędne, gdy rozpoczną one naukę w pierwszej klasie szkoły podstawowej. Wciąż jednak jest to okres dynamicznego wzrostu, dlatego też może okazać się, że biurko nabyte zaledwie dwa lata temu, obecnie jest już za małe dla naszego dziecka. Jak uniknąć tego rodzaju zdarzenia? Wystarczy zakupić modele z regulowaną wysokością, którą możemy dopasować do aktualnego wzrostu dziecka. Podobne rozwiązanie zastosujmy przy wyborze krzesła – najlepiej sprawdzą się tu fotele biurowe, również posiadające regulowaną wysokość siedziska, a w niektórych przypadkach także kąt nachylenia oparcia.

Meble modułowe

Idealne meble dziecięce to także meble modułowe. Kolekcje, w których znajdziemy po kilka wariantów tego samego wyposażenia. Na przykład 3 rodzaje szafy, kilka komód, czy regałów do wyboru. Możemy także samodzielnie decydować o ich wyglądzie, m.in. poprzez wybór wstawek lub kolorów frontów.

Dlaczego warto zdecydować się na meble modułowe? Jest to wyposażenie, które pozwoli nam na funkcjonalne zaaranżowanie każdego dziecięcego kącika. Bogate w rozmaite rozwiązania kolekcje ułatwią nam także ewentualną zmianę jednego mebla na większy lub rozbudowania obecnego układu o nowe elementy, pochodzące z tej samej serii. Meble systemowe występują również jako meble modułowe do salonu, sypialni i kuchni.

O tym warto pamiętać

Wybierając meble z możliwością regulacji lub meble modułowe – niezależnie od tego, czy będą to łóżeczka, biurka, stoły, czy krzesła, powinniśmy decydować się na modele o uniwersalnym, klasycznym designie. Dlaczego? Ponieważ w innym przypadku wcale nie okażą się one wyposażeniem, które będzie rosnąć wraz z naszym dzieckiem.

Zbyt „dziecięca” stylistyka może nie sprawdzić się u starszych dzieci, które na przestrzeni lat zdążą zmienić swoje upodobania. Stosunkowo proste meble w stonowanych kolorach dają nam natomiast gwarancję ponadczasowości i uniwersalności. Bez obaw – łatwo uatrakcyjnimy je pięknymi barwami i dodatkami!